Бойко про справу Медведчука: Чим гірша економічна ситуація в країні, тим сильніше переслідування опозиції

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Чим гіршою стає економічна ситуація в Україні, тим більше влада нагнітає ситуацію навколо справи голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука і переслідування опозиції загалом. Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Наші юристи говорять про те, що допущено багато порушень - починаючи від того, що були невчасно подано скарги прокуратурою і закінчуючи процесуальними порушеннями. Це все свідчить про те, що все це - суто політичне замовлення. Причому ми бачимо, що чим гірше економічна ситуація в країні, тим більше нагнітання ситуації навколо цієї справи, тим більше переслідування опозиції та всіх наших товаришів. Тому ми це розцінюємо так", - зазначив політик.

При цьому він додав, що "Опозиційна платформа - За життя" наполягає на звільненні Віктора Медведчука з-під домашнього арешту.

"Зараз розглядається питання про відвід судді. Вимога адвоката Віктора Володимировича Медведчука - повністю звільнити його для проведення слідчих дій, щоб він міг прибути на допит до слідчого, не було ніяких затримок, ніяких проблем із цим. Тому ми наполягаємо на повному звільненні його з-під домашнього арешту, щоб він міг вести повноцінне життя і також повноцінно брати участь у наданні свідчень", - сказав Бойко.

Нагадаємо, раніше народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін написав у своєму телеграм-каналі, що Печерський райсуд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. За його словами, самого Медведчука викликали до суду за 48 хвилин до початку засідання, а судді за 10 хвилин, без його присутності, розглянули 7 томів справи.

Раніше повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Як заявив журналіст Володимир Бойко, згідно зі змінами до КПК України, прийнятими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 року № 558-IX, встановлено, що "клопотання про продовження строку тримання під вартою подається не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про тримання під вартою".

Тобто, ОГП не подав клопотання ні за 10 днів, ні за 5 днів, таким чином повністю порушивши закон.