Бойко: Порушення Конституції стали нормою для нинішньої влади

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Нинішню владу, яка систематично порушує конституційні права громадян, слід відправити у відставку. До влади мають прийти відповідальні політичні сили, які будуть дотримуватися Конституції та законів України. Про це співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко заявив під час виступу з трибуни Верховної Ради у вівторок, передає прес-служба політсили.

Політик зазначив, що соціальна орієнтованість Конституції зводиться нанівець через те, що влада порушує її норми.

"Де вся ця соціальна орієнтованість, коли щомісяця в країні підвищують комунальні тарифи і більшість громадян опиняються за межею бідності? Коли продовжується так звана медична реформа, яка насправді ліквідує безоплатну медицину. Коли РНБО, яку перетворили на таємну канцелярію, всупереч законодавству накладає санкції на громадян України, закриває опозиційні телеканали. Коли півмільйона наших громадян із громад Донецької та Луганської областей одним рішенням ЦВК позбавили права голосувати за місцеву владу. При тому що гарант Конституції – чинний президент – мовчав, а насправді він і організував це ганебне явище", – сказав Юрій Бойко.

Ще однією важливою проблемою, за його словами, є невиконання владою рішень Конституційного Суду. "Попередня влада створила ноу-хау, що уможливило невиконання рішень Конституційного Суду. Нинішня влада "з успіхом" взяла це на озброєння. Я маю на увазі рішення КС 2018 року, згідно з яким мають бути відновлені виплати ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Нинішня влада цього не виконує, що є вже кримінальним злочином урядовців, які пішли на пряме порушення Конституції", – зазначив співголова фракції опозиціонерів.

Політик наголосив, що нинішню владу слід відправити у відставку. "Позиція нашої політичної сили є абсолютно чіткою – будь-яка влада повинна неухильно дотримуватися Конституції та захищати права людей. Інакше в країні буде хаос. Якщо чинна влада цього не виконує, то її слід переобрати. І чим скоріше це станеться - тим швидше буде наведено лад і відновлено стабільність у державі", – резюмував Юрій Бойко.