Близькосхідні ЗМІ критикують переслідування Медведчука, через яке зустріч Зеленського і Путіна залишається під питанням

Фото з відкритих джерел

Можлива зустріч російського президента Володимира Путіна з українським президентом Володимиром Зеленським ускладнюється тим, що Мінські угоди залишаються невиконаними, а також невідповідністю між позиціонуванням Зеленського себе як демократичного лідера і реальними його діями. Про це пише провідний пакистанський інтернет-ресурс UrduPoint.

У публікації наголошується позиція Кремля щодо безпрецедентного тиску і незаконного кримінального переслідування українською владою голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, згідно з якою президент Зеленський ніяк не відповідає образу сучасного демократичного лідера, яким він так хоче здаватися.

"Цей образ (Зеленського. – Ред.) не відповідає абсолютно безпрецедентному тиску на політичних опонентів, прагненню позбутися своїх найуспішніших політичних суперників шляхом порушення кримінальних справ", - цитує Urdu Point слова Дмитра Пєскова, прес-секретаря президента Росії Володимира Путіна.

Також близькосхідне медіа зазначає, що, окрім цього, каменем спотикання у відносинах Києва та Москви є відмова української сторони виконувати умови Мінських домовленостей, які досягнуті лідерами "нормандської четвірки" з метою зупинити війну на Донбасі та забезпечити політичне вирішення тривалого конфлікту.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора звинувачує голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в державній зраді. 13 травня цього року лідера опозиції відправили під домашній арешт, а 9 липня Печерський районний суд міста Києва продовжив цей запобіжний захід ще на два місяці. Коментуючи це рішення суду, Віктор Медведчук наголосив, що воно є незаконним і, безумовно, буде оскаржено.

"Рішення несправедливе, воно побудоване на порушеннях Кримінального процесуального кодексу, в тому числі, в частині подання клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, - сказав Медведчук. - Суд не врахував доводи захисту. Але я особисто, як і представники мого захисту, готовий до будь-якого рішення, тому що ми розуміємо, що це лише один з етапів боротьби".