Бліцопитування: Руслан Коцаба про арешт Медведчука

Руслан Коцаба Facebook

Президент України Володимир Зеленський понесе політичну відповідальність за репресії щодо опозиційного лідера Віктора Медведчука, сказав український журналіст Руслан Коцаба, передає Украина.ру.

11 травня СБУ провела обшуки в будинку Медведчука і офісі партії "Опозиційна платформа — За життя", де він очолює політраду.

Медведчука і його колегу по партії Тараса Козака підозрюють у державній зраді, порушенні правил ведення війни і замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.

Глава СБУ Баканов заявляв, що Козак втік до Росії, лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук повідомив, що його однопартієць перебуває в Білорусії на лікуванні.

Як зазначали адвокати 13 травня в суді, в кримінальних справах проти Медведчука і Козака немає ніякої конкретики, а "докази" здобуті з порушенням українського законодавства.

У підсумку суд відмовив Генпрокуратурі в міру запобіжного заходу для Медведчука у вигляді арешту із заставою 300 млн грн і відправив депутата під цілодобовий домашній арешт з обов'язковим носінням електронного браслета.

В ОПЗЖ вважають, що суд над її лідером є організованою владою цькуванням, яка свідчить про скочування України до диктатури і беззаконня.

Український журналіст Руслан Коцаба, який раніше сам зіткнувся з аналогічними звинуваченнями, відповідаючи на питання, які наслідки можуть бути для Медведчука і влади, заявив наступне:

Я думаю, що Генпрокуратура розраховувала тільки на те, що Медведчук скористається можливістю і не з'явиться перед ясні очі прокурора, слідчого і судді. Відповідно, вони видавали такі свідомо дурні звинувачення і підозри. Ніхто не морочився, щоб там була суб'єктивна сторона, об'єктивна, суб'єкт злочину, об'єкт злочину.

Відповідно, всі ці розрахунки 300 млн грн застави - все було для того, щоб Медведчук не приїхав в Україну. А він поламав їм карти. Мені здається, що тут Медведчук вчинив як чоловік.

Просто я був в його іпостасі, я теж за свої слова відповідав. Я сказав у своєму відеозверненні, за яке я просидів 524 дні — теж, до речі, за звинуваченням у державній зраді, - що навіть якщо мені доведеться сидіти у в'язниці, я відсиджу у в'язниці, але все одно не буду вбивати своїх співвітчизників на Донбасі.

Так що Медведчук вчинив як чоловік. Він навіть на суді жартував, хоча він розумів, що владі вчора до зарезу потрібна була картинка, коли на нього, лідера опозиції, надягають наручники.
До того ж як лідер опозиції він вчинив досить-таки перспективно. Зараз він лідер номер один на Україні. Так, Медведчук вчинив правильно, але прокуратура, і це сумно для всієї державної машини, з органу справедливості - вона ж не просто сторона звинувачення…

Все, що стосується статусу будь-яких дій кримінального характеру, які стосуються депутатів Верховної Ради України, це представник влади найвищого рангу в Україні, всі ці звинувачення і підозри повинні готуватися НЕ СБУ, а саме генпрокурором.

І тому була така ситуація, що генпрокурор Венедиктова, яка підписала підозру Медведчуку і Козаку, не знайшла можливості з ним (Медведчуком) зустрітися, тому що у неї нібито була якась дуже важка телефонна розмова протягом трьох годин, коли Медведчук був у Генпрокуратурі.

Можна тільки поспівчувати Зеленському, Венедиктовій і лейтенанту Баканову (голові СБУ. - Ред.), які опинилися в такій непростій ситуації, тому що зараз кожен суд, а судові засідання тепер будуть щотижня, тому що Медведчуку справа принципу зараз зняти з себе електронний браслет, який на нього наділи.

Тому що він як лідер парламентської фракції повинен брати участь у майбутньому пленарному тижні, повинен бути у Верховній Раді, голосувати, керувати своєю депутатською групою, другою за чисельністю в українському парламенті.

І тому щотижня будуть ці судові засідання. Причому не в форматі як "95 квартал", розтягнули на кілька серій, і в підсумку сидить Медведчук в клітці, немає. Зараз Медведчук буде забивати кожним таким засіданням цвях у труну чинної влади. Тому що він вже диктує. Він суб'єктний, а президент Зеленський зі своїми цими не правоохоронними, а влада охоронними органами знаходиться глибоко в якомусь місці.

Він, до речі, повинен понести політичну відповідальність, тому що навіть якщо це було йому наказано якимось гіпотетичним заокеанським куратором, не можна так тупо виконувати накази і підставлятися.

У тій ситуації ми з вами розуміємо, що Росія — це імперія, це локомотив, це могутня країна. Цей локомотив мчить по рейках, і ось наші типу "стратегічні партнери" кажуть: ви, будь ласка, стаєте на рейки і ось так руками розведіть, спробуйте зупинити локомотив.

Адже тут справа навіть не в Путіні. Не буде Путіна, буде хтось інший. Але Росія - це локомотив.
Тому мені здається, що тут Зеленського підставили за класичною схемою.

Зеленський повинен випити чашу цієї ганьби до дна.

І зараз Путін реально, я думаю, навіть якщо ця зустріч із Зеленським, яка ще не анонсована, відбудеться, ви розумієте, наскільки Зеленський погіршив свої стартові позиції, наскільки він себе принизив ось цією вчорашньою політичною заказухою?

Зараз Путін на нього так проникливо таким ось кагебістським поглядом подивиться і так спокійно пожурить, як Тарас Бульба: "Ну що, синку, допомогли тобі твої ляхи?"

І Зеленський зрозуміє, що життя багатше, і йому просто, щоб хоч якось мінімізувати больові відчуття, доведеться шукати трилітрову банку з технічним вазеліном.

На жаль, це мій президент, але ми розуміємо, що він підставив не тільки себе, але і всю державу. Він реально перестав бути суб'єктний, ось так відразу, і з сьогоднішнього дня це початок його кінця.