Новини » Світ Читать эту новость на русском

Білий дім заморозив новий пакет озброєння та військової допомоги для України, - ЗМІ

Білий дім, Фото з відкритих джерел

Пакет готувався на тлі нарощування Росією своїх сил біля кордону з Україною

Білий дім призупинив надання Україні пакета військової допомоги обсягом 100 млн доларів, включно з летальним озброєнням. Про це повідомляє POLITICO з посиланням на слова чотирьох поінформованих джерел. 

Повідомляється, що пакет готувався на тлі нарощування Росією своїх сил біля кордону з Україною та на окупованих територіях. Над питанням працювали Держдеп і Пентагон. 

Згодом, як стверджують джерела, у Раді нацбезпеки поставили на паузу подальші кроки після того, як Росія оголосила про відведення своїх сил та розпочалася підготовка до зустрічі Джо Байдена і Владіміра Путіна у Женеві.

За словами одного за співрозмовників, пакет все ще "недоторканний" та може бути швидко наданий Україні. 

Також зазначили, що у пакет можуть бути включені системи протиповітряної оборони малої дальності, стрілецька зброя та протитанкове озброєння. 

Нагадаємо, наприкінці травня Державний департамент США подав запит до Конгресу про надання 255 млн доларів допомоги Україні на 2022-й фінансовий рік.

Раніше повідомлялося, що Міністерство оборони США затвердило другу частину безпекової допомоги Україні в 2021 році у розмірі 150 мільйонів доларів. Кошти будуть спрямовані у рамках федеральної програми Ukraine Security Assistance Initiative.