Білий дім розширить санкції проти Китаю через порушення прав уйгурів, - Reuters

Ілюстративне фото з відкритих джерел

До санкційного списку можуть потрапити ще понад 10 китайських компаній

Білий дім розширить санкції проти Китаю за причетність до порушення прав уйгурів у провінції Синьцзян. До санкційного списку можуть потрапити ще понад 10 китайських компаній. Про це повідомляє Reuters.

При цьому Пекін заперечує обвинувачення в геноциді уйгурів та їх експлуатації в трудових таборах, пояснюючи свою політику необхідністю викорінення сепаратизму і радикального ісламізму.

Зазначається, що Державний департамент має намір додати 14 китайських компаній до списку санкцій. При цьому не виключено, що туди увійдуть не тільки китайські компанії. Офіційних коментарів від американської сторони поки не було.

Наразі в "чорному списку" США за порушення прав знаходяться п'ять китайських компаній та інші організації. Зокрема, до нього увійшов виробник матеріалів для сонячних панелей Hoshine Silicon Industry Co.

Експерти і правозахисні групи ООН зазначають, що за останні роки в системі таборів в Сіньцзяні використовувалася примусова праця більше мільйона уйгурів та інших мусульманських меншин.

Нагадаємо, Китай змусив Україну відкликати підпис під заявою із закликом ретельніше вивчити ситуацію з правами людини в Синьцзян-Уйгурському автономному окрузі. В іншому випадку Пекін погрожував зупинити постачання COVID-вакцини китайського виробництва.