Білий дім оголосить посла в Україні найближчими тижнями, – диппредставник США

Білий дім Фото з відкритих джерел

На початку липня у ЗМІ з’явилася інформація, що США розглядають Джорджа Кента на пост посла в Україні

Білий дім у найближчі тижні оголосить посла США в Україні. Про це в інтерв’ю "Суспільному" повідомив тимчасово повірений у справах України Джордж Кент, передає "Уніан".

Він зазначив, що відбір послів наразі є пріоритетом Адміністрації Байдена, і що Вашингтон над вирішенням цього питання вже працює. Кент також уточнив, що за каденції Трампа 80 країн світу були без американських послів.

"У багатьох з цих країн — політичні призначенці, в Україні ж традиційно працювали дипломати з досвідом у зовнішній політиці. Тож я впевнений, що найближчими тижнями Білий дім оголосить кваліфікованого кандидата", – сказав Кент.

Зазначимо, що на початку липня у ЗМІ з’явилась інформація, що США розглядають самого Джорджа Кента на пост посла в Україні. Його офіційне призначення може відбутися у жовтні-листопаді 2021 року.

Джордж Кент очолив місію США в Україні на період відпустки тимчасово повіреної Крістін Квін. Він працював у місії США у Києві після Помаранчевої революції, з 2004 по 2007 рік, та після Революції Гідності, з 2015 по 2018 рік, і дуже добре обізнаний з українським контекстом.

Нагадаємо, в американському місті Х'юстон (штат Техас) з'явиться Генконсульство України.