Байден вніс до "чорного списку" 59 китайських компаній, серед яких Huawei та SMIC

Джо Байден Facebook / POTUS

Заборона набуває чинності 2 серпня 2021 року

Президент США Джо Байден підписав указ, що забороняє Вашингтону інвестувати у 59 китайських компаній, які, на думку Білого дому, підривають безпеку США. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Цей виконавчий указ дозволяє США накласти заборону на інвестиції в китайські компанії, які підривають безпеку або демократичні цінності США і наших союзників", - йдеться в указі.

Заборона набуває чинності 2 серпня 2021 року.

До "чорного списку" потрапили 59 китайських компаній. Серед них - одна з найбільших світових компаній у сфері телекомунікацій Huawei Technologies Co. Ltd, компанія з виробництва мікроелектроніки Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC), виробник авіатехніки Aviation Industry Corporation of China (AVIC) та інші.

Повідомяється, що указ "заборонить будь-якій людині зі США брати участь у продажу або купівлі будь-яких цінних паперів, що продаються на біржі".

"Цей виконавчий указ не дозволяє інвестиціям США підтримувати китайський оборонний сектор, а також розширює можливості уряду США для реагування на загрози китайських компаній у сфері технологій стеження, які сприяють спостереженню, як у Китаї, так і за його межами, за етнічними меншинами або у будь-який інший спосіб сприяють репресіям і грубим порушенням прав людини", - йдеться в заяві Білого дому.

Зазначено, що "чорний список" - один із заходів, схвалених Адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо китайських компаній.

Раніше повідомляли, що Джо Байден доручив розвідці подвоїти зусилля для встановлення походження COVID-19.