Багатші багатіють, бідні бідніють: Плотніков про збільшення статків Ахметова, Пінчука та Коломойського

pnk.tv

Згідно з даними Forbes, лідером зі збільшення багатства став олігарх Рінат Ахметов зі своїми 7,6 млрд доларів

Те, що найзаможніші українські олігархи примножили свої статки за рік на 42%, є показником кризової економіки. Більше того, багатшими стали саме ті магнати, які пов'язані з комунальними тарифами.

Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

"Це показник кризової економіки, коли бідні стають біднішими, багатші стають багатшими. Коли уряд каже, що у нас зросла середня зарплата, середні доходи, - ви подивіться, чи в цю статистику входять ці громадяни, у кого пенсія 1,5 тис. гривень. А в середньому в нас непогано, в нас і пенсії середні, і зарплата по Києву 20 тис. гривень середня", - сказав Плотніков.

Новини за темою: Чотири українські олігархи стали недоторканними при Зеленському, - Корнійчук

Експерт додав, що за рік прибуток примножили саме ті олігархи, які пов'язані з підвищеними комунальними тарифами.

"Збільшуються ціни на товари першої необхідності, багаті багатіють. В тому числі ці олігархи, які показали в графіку (див. відео. - Ред.), вони пов'язані з тарифами, з тим, що дорожчає газ, електроенергія, ті чи інші речі, це така доля країни в даному випадку", - зазначив економіст.

Нагадаємо, статки найзаможніших українців за рік зросли на 42% в середньому, це дані рейтингу відомого журналу Forbes. Зокрема, в першу трійку по збагаченню потрапив олігарх Рінат Ахметов - в нього на сьогодні є 7,6 млрд доларів. У порівнянні з минулим роком його статки зросли в 2,7 раза. На другому місці олігарх Віктор Пінчук - зараз у нього 2,5 млрд доларів, а рік тому було 1,4 млрд доларів. Мільярдер Костянтин Жеваго став багатшим на 1,3 млрд доларів і в нього вже 2,4 млрд доларів. 1,8 млрд доларів - це статки магната Ігоря Коломойського, вони за рік збільшились на 800 млн доларів. Його партнер Геннадій Боголюбов додав до заощаджень 500 млн доларів, тепер у нього - 1,7 млрд доларів. Прибуток Олександра та Галини Герег зріс на 400 млн доларів, а екс-президент Петро Порошенко додав до заощаджень 200 млн доларів.

Зазначимо, що закон про боротьбу з олігархами, ініційований владою, пустий з правової точки зору. Про це повідомив політичний консультант Руслан Бортнік.