Азаров: Зеленський закрив опозиційні канали і здійснює переслідування Медведчука за командою американців

liga.net

Президент України Володимир Зеленський закрив телеканали "112 Україна", NewsOne, ZIK, "Перший Незалежний" і здійснює переслідування голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука по команді американців. Про це заявив екс-прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю радіостанції "Говорить Москва".

"Влада просто продовжує ту лінію, яку ведуть американці... і зараз вони здійснюють цензуру. По їх команді закриті канали, по їх команді... ну який розумний президент, навіть, бог з ними, з соціалістичного крила, міг би самостійно прийняти рішення про політичне переслідування Медведчука? Ну який?"- сказав він.

Політик також нагадав, що Україна досі щорічно отримує близько 10 млн т вугілля з Росії.

"...Досі щороку Україна отримує близько 10 млн тонн з Росії. Від 10 млн тонн вугілля, яке в паливному балансі України, без них Україна б не могла перезимувати зиму і не могла забезпечити роботу своїх ГЕС і ТЕЦ. Досі. І це не може змінитися. Тому що їм взяти ці 10 млн тонн вугілля нізвідки. Вони можуть з помпою оголосити, що вони з Каліфорнії привезли 150 тисяч тонн вугілля. Але що таке 150 тисяч тонн вугілля? Це один морозний день - і ми спалили це вугілля, ось і все. Тому, я ж невипадково кажу, те, що вони відгородилися від Донбасу, це вигідно Не Україні, це вигідно тим шнуркам, клеркам, грубо кажучи, Вашингтонського обкому", – констатував Азаров.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 Жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.