Зниження напруги у відносинах США і РФ: Що зміниться для України? - думка нардепа Волошина

Народний депутат Олег Волошин Фото з відкритих джерел

Нардеп зауважив, що розпочався процес поступового зниження напруженості в американсько-російських відносинах

США зацікавлені в тому, щоб спробувати віддалити Росію від Китаю. У цій ситуації переконаність для України, що можна творити що завгодно, тому що Україна цінна для США як інструмент проти РФ, перестає бути адекватною.

Про це в ефірі ток-шоу "Український формат" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Олег Волошин.

Парламентар, коментуючи рішення США відмовитися від запровадження санкцій через будівництво "Північного потоку-2", зауважив, що це не є спробою задобрити РФ - відбувається логічний, об’єктивно обумовлений і незворотній процес поступового зниження напруженості в американсько-російських відносинах.

"Основа - це те, що очевидно і на десятиліття вперед стратегічним викликом для США є Китай. КНР досягла колосальних успіхів у внутрішньополітичному, економічному, технологічному, військовому розвитку і сьогодні є претендентом на те, щоб стати новою наддержавою. Цей виклик США осмислений, і ніякої іншої стратегії, окрім комплексного всебічного стримування Китаю, у них не буде", - сказав нардеп.

Новини за темою: Зустріч Байдена і Путіна пройде в найближчі тижні, - держсекретар США

Олег Волошин зауважив, що у США хочуть, щоб РФ перестала бути найближчим союзником Китаю.

"Одним з неминучих інструментів стримування і розвитку Китаю, і контролю над тим, щоб Китай не став вести себе жорстко і агресивно, є те, щоб РФ перестала бути у всьому і всякому найближчим союзником і партнером Китаю. Як мінімум, не союзником у протидії Заходу", - зазначив нардеп.

Олег Волошин акцентував, що саме США зацікавлені в тому, щоб спробувати віддалити Росію від Китаю.

"Саме американці зацікавлені в тому, щоб спробувати віддалити Росію від Китаю. Далеко не факт, що це у них вийде. Далеко не факт, що у росіян готові в такі ігри грати. Але оскільки інтерес саме в американців, їм доведеться і намагатися... Але найважливіше: ось ця переконаність, що можна творити що завгодно, тому що Україна цінна для США як інструмент проти РФ, вона перестає бути адекватною", - сказав нардеп.

Як повідомляли, Держдепартамент США має повідомити Конгресу про рішення відмовитися від санкцій проти компанії, відповідальної за будівництво "Північного потоку-2".

За даними видання Politico, в середу, 19 травня, Держдеп США передасть в Конгрес плановий звіт щодо санкцій проти "Північного потоку-2". У звіті буде Положення про те, що санкції США не будуть поширюватися на компанію Nord Stream 2 AG і її главу Матіаса Варніга. Таке рішення пояснюють тим, що "адміністрація президента Джо Байдена прагне підтримувати хороші відносини з урядом Німеччини, який підтримує проект".