Al Jazeerah: Зеленський замість дружби з Росією ввів санкції проти друга Путіна - Віктора Медведчука

Голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Президент України Володимир Зеленський увів санкції щодо народного депутата, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, який є другом президента РФ Володимира Путіна, замість того, щоб проявити дружні відносини до Росії. Про це пише Al Jazeerah.

Досі Зеленський не виявляв особливого наміру відповідати очікуванням Росії. Замість цього він нещодавно ввів санкції щодо Віктора Медведчука, друга Путіна, і закрив три опозиційні канали, йдеться в публікації.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти і світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.