Афера влади, яка залишить українців і без землі, і без грошей, - Павленко про відкриття земельного ринку

Народний депутат України від "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Павленко

Для українців закон про землю є жахливим, а для тих, хто грабував країну, і для транснаціональних компаній - це можливість стати багатшими, каже нардеп

Відкриття ринку землі в Україні виглядає як земельна афера чинної влади, яка залишить українських громадян і без землі, і без грошей.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Юрій Павленко.

Народний депутат, коментуючи питання щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні, нагадав, що "Опозиційна платформа - За життя" зробила все можливе для того, щоб не допустити ухвалення відповідного закону, щоб мораторій на продаж був продовжений, щоб влада прозвітувала, чи готова держава до відкриття ринку землі.

Новини за темою: Юрій Бойко: Влада відкриває ринок землі, щоб легалізувати вкрадені мільйони гектарів землі державної власності

"На жаль, весь підготовчий етап, останній рік, показав, що влада не готова. Більше того, ми вимагали, щоб таке важливе для життя кожного українця питання перед його розглядом у ВРУ обов'язково було проведене через референдум. Спочатку - точка зору українців, відкривати ринок землі, чи ні, і лише після цього - розгляд уже закону, який має базуватися на референдумі. Це виглядає сьогодні як не що інше, як земельна афера нинішньої влади, яка залишить, на жаль, українських громадян і без землі, і без грошей", - сказав Юрій Павленко.

Народний депутат застеріг, що закон про ринок землі створює передумови для знищення фермерів. Юрій Павленко також зауважив, що в умовах соціально-економічної кризи, конфлікту на сході країни людей хочуть змусити продати свої паї за безцінь.

"Для громадянина України - це жахливий закон. Для тих, хто грабував країну, а це одиниці, а також для міжнародних транснаціональних компаній - це прекрасна можливість стати багатшими", - заявив Юрій Павленко.

Новини за темою: Ринок землі - це злочинне діяння, але люди байдужі, бо натерпілися через нескінченні Майдани та всілякі жахи, - Рабінович

Парламентар застеріг про можливі земельні афери.

"Будуть задіяні всі можливі схеми земельних ділків, які вже сьогодні фактично підготувались до цього ринку землі, на відміну від держави. Це призведе до величезної кількості конфліктів по всій країні", - сказав він.

Як повідомляли, ринок землі в Україні запустять з 1 липня. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив міністру аграрної політики та продовольства Роману Лещенку підготувати всі нормативні акти.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, переважне право викупу земельної ділянки після відкриття ринку землі матимуть аграрії, які працюють на ділянці багато років.

Більше на цю тему читайте у статті: "Земельні відносини в Україні після 1 липня: Топ-20 запитань про запуск ринку землі та зміни у землеустрої".