Адвокати: Обшуки в приймальні Медведчука відбувалися з кричущим порушенням законодавства

фото з відкритих джерел

Співробітники Служби безпеки України і Державного бюро розслідувань, які сьогодні проводили обшук у приймальні голови політради "Опозиційної платформи - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, робили це з кричущим порушенням законодавства. Про це журналістам заявили адвокати Дмитро Лойфман і Юрій Татьков. 

Зокрема Лойфман зазначив, що слідчі не надали жодної ухвали суду, де йшлося б про дозвіл на обшук у приймальні нардепа. Більш того: співробітник СБУ, за словами адвоката, невідомим чином проник у приймальню нардепа і був там без понятих кілька годин.

"Перед початком обшуку якимось невідомим чином - нам, адвокатам, це невідомо - співробітник СБУ проник до приймальні народного депутата Медведчука. І коли ми зі слідчими, понятими і всіма підійшли, і слідчий нам пояснив, що йому необхідно саме в це приміщення, і коли ми стояли і йому пояснювали, що не можна туди проходити, оскільки суд не давав дозвіл на обшук приймальні народного депутата, за командою слідчого зсередини співробітник СБУ відкрив двері. Тобто у нас навіть не було ключів, а зсередини співробітник СБУ відкрив двері приймальні. Зі слів присутніх осіб стало відомо, що цей співробітник СБУ до початку обшуку без понятих зайшов в ті приміщення і знаходився там біля двох годин. Що він там робив – невідомо. І після того, як співробітник СБУ знаходився безконтрольно в приймальні народного депутата, слідчий намагався там провести обшуки", - додав Лойфман.

Своєю чергою адвокат Юрій Татьков зазначив, що обшуки проводяться по кримінальному провадженню, за яким Медведчуку оголошена підозра. Однак, додав адвокат, обшуки по цьому кримінальному провадженню в цьому ж приміщенні вже проводилися.

"Це кримінальне провадження, в якому незаконно Віктору Володимировичу оголошено про підозру. І найбільш дивно те, що у вказаному приміщенні і саме у вказаному кримінальному провадженні слідчі СБУ вже проводили обшук не тільки у вказаному приміщенні, а й у інших приміщеннях, де також сьогодні відбувались обшуки. Але як нам сьогодні пояснив слідчий ДБР, які зараз проводять досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні, то вони тільки зараз дізналися, що СБУ це приміщення у цьому кримінальному провадженні вже обшукувала. І вони – от сьогодні складено протокол, що нічого не вилучено, нічого не виявлено, але це диво якесь відбувається, що нашим правоохоронним органам немає чого робити - одне й те саме приміщення обшукувати в одному й тому самому кримінальному протягом декількох місяців", - підкреслив Татьков.

Нагадаємо, сьогодні, 24 червня 2021 року, з самого ранку прокурори і слідчі СБУ та ДБР проводять обшуки в офісі партії "Опозиційна платформа - За життя", в тому числі приймальні Віктора Медведчука. Крім того, з обшуками приїхали ще й до мами дружини Віктора Медведчука — Оксани Марченко, А також до його родичів, проводяться обшуки у помічників народних депутатів.

Нагадаємо, в офісі партії "Опозиційна платформа – За життя" знаходяться приймальні 7 депутатів від цієї політичної сили, в тому числі голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука, народних депутатів Тараса Козака, Василя Німченка, Юрія Загороднього, Віктора Чорного, Олександра Колтуновича, Іллі Киви.

Народний депутат від ОПЗЖ Юрій Загородній назвав обшуки терором і помстою з боку чинної влади.

Раніше нардеп від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявив, що обшуки у мами Оксани Марченко - це черговий акт злочину влади проти Віктора Медведчука.