Адвокат Медведчука розповів про порушення в ході судового процесу над політиком: Всі рішення були узгоджені заздалегідь

112ua.tv

В ході судового процесу над головою політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком зафіксовані порушення - всі рішення суду були узгоджені заздалегідь. Про це по закінченню судового засідання розповів адвокат політика Богдан Коваль, трансляцію вів "Перший Незалежний".

"Всі бачили вчорашню поведінку слідчого судді, і вчорашню, і позавчорашню. Ми бачили, в яких темпах тривав термін досудового розслідування без виклику сторони захисту, ми бачили, наскільки суддя намагався якомога швидше розглянути клопотання сторони обвинувачення, не реагував на наші обґрунтовані клопотання, не задовольняв їх, ми бачили, як розглядалися відводи. Відвід секретаря розглянули секунд за сорок. Суддя вийшов до нарадчої кімнати, дістав невідомо звідки рішення постанову про відмову у відведенні, і повернувся.

Ви бачили, як суд відмовляв нам навіть в обідній перерві. Ми просто вчора 12 годин, по суті, безперервно слухалися. Суддя вказує, що він надавав нам перерви, але ці перерви були технічні, вони були пов'язані з тим, що ми знайомилися з документами сторони обвинувачення. Вчора 12 годин безперервної роботи і необгрунтованої відмови в наших клопотаннях. Нам не надали можливості допитати свідків сторони захисту, нам відмовили в інших клопотаннях...Теж важливо, суддя не досліджував також матеріали справи в суди, тому що суддя намагався якомога швидше прийняти протиправне рішення, яке, ми вважаємо, було вже заздалегідь погоджене. Невідомо з ким, але воно було погоджене", - зазначив адвокат.

Раніше Печерський райсуд Києва продовжив термін домашнього арешту Віктору Медведчуку до 7 вересня. Крім того напередодні суд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука.

Також повідомлялося, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Захист Віктора Медведчука подавав клопотання про відвід прокурора і судді, проте їм було відмовлено. В "Опозиційній платформі - За життя" дії судді назвали політично мотивованими і зазначили, що він діє за вказівкою Банкової.

Сам Віктор Медведчук сказав, що немає жодних підстав для продовження його справи і продовження запобіжного заходу.

Також він заявив, що влада з 2019 року цілеспрямовано дискредитує партію "Опозиційна платформа - За життя". Ситуація загострилася на початку 2021 року, коли ОПЗЖ вийшла на перше місце у всіх соціологічних рейтингах. Медведчук також зазначив, що влада залучила націоналістичні угруповання до залякування партії. Так зафіксовано понад 80 нападів на активістів ОПЗЖ.

Також влада закрила три телеканали - "112 Україна", Newsone і Zik. Таке рішення президента України Володимира Зеленського у звіті моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, який охоплює період з 1 лютого по 30 квітня було названо таким, що суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини.