Адвокат: Експертизи у справі Медведчука неможливо провести без оригіналів записів, а вони відсутні

112ua.tv

Оригінали записів і досліджуваних документів у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука відсутні, а це означає, що провести експертизи щодо них неможливо.

Про це в ході засідання Печерського районного суду Києва заявив адвокат опозиційного політика Євген Скидан.

"Оригінали записів і досліджуваних документів відсутні. Те саме з дослідженнями доказів на предмет втручання, монтажу або внесення змін до цих документів. Згідно з інструкцією з проведення технічної експертизи з питань внесення змін, ці дослідження взагалі не проводяться за копіями досліджуваних документів. Взагалі є єдиний заклад, який здатний провести експертизу за копіями документів - це Інститут судових експертиз Служби безпеки України. Однак якщо уважно подивитися у висновки, то методика, яку використовував експерт під час дослідження документа, розроблена саме державним науковим експертно-криміналістичним центром МВС", - вказав правозахисник і підкреслив, що це методика 2008 року.

"А сам цей заклад - НЕКЦ МВС - не може проводити експертизу, оскільки відсутні оригінали досліджуваних документів", - заявив Скидан.

"Тобто стороною обвинувачення систематично фальсифікувалися докази з єдиною метою - притягнення Віктора Медведчука до відповідальності саме через його політичну діяльність. Про це свідчить навіть це клопотання, яке подали, вже коли досудове розслідування завершено", - підкреслив адвокат.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 80 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.