У Львові відзначили річницю від дня народження Степана Бандери

Цьогоріч відзначається 112-та річниця з дня народження голови Проводу ОУН

У Львові відбулися урочисті заходи й громадське віче на честь 112-ї річниці від дня народження голови Проводу ОУН Степана Бандери. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної ради.

Зазначається, що в урочистостях взяли участь голова Львівської ОДА Максим Козицький, керівництво обласної та міської рад, нардепи, депутати обласної ради, а також представники громадськості.

Зокрема, присутні поклали квіти до пам’ятника Степанові Бандері, виконали державний гімн України, після чого відбулося громадське віче.

Крім того, було проведено нагородження переможців обласної премії імені Героя України Степана Бандери. Ця нагорода присуджується у трьох номінаціях: громадська, політична, науково-навчальна національна державотворча діяльність, а грошова винагорода за кожною із них становить 20 тисяч гривень.

Довідка

Степан Бандера – український політичний діяч, один з ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття. Після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б.

Народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів Івано-Франківської області. Став співавтором Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. У липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а 15 вересня 1941 року – в центральну Берлінську тюрму.

З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері "Целленбау". У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені (ФРН). Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Нагадаємо, наприкінці листопада у Львові біля будівлі Генерального консульства Російської Федерації активісти влаштували пікет до роковин Голодомору. Тоді учасники акції заявили, що хотіли вказати Росії на відповідальність за смерті мільйонів українців.