Звільнення дитячого омбудсмена Кулеби може бути пов'язане з провалом реформи інтернатної системи, - Людмила Волинець

фото з відкритих джерел

Також екс-керівник Офісу Уповноваженого президента з прав дитини зазначила, що в офісі дитячого омбудсмена були зроблені кілька дуже серйозних помилок

Звільнення колишнього Уповноваженого президента України з прав дитини Миколи Кулеби могло бути пов'язано з низькою ефективністю його роботи у сфері захисту прав дитини, зокрема - реформи інтернатної системи. Про це екс-керівник Офісу Уповноваженого президента з прав дитини Людмила Волинець розповіла в інтерв'ю Анні Пєшковій для 112ua.tv.

Відповідаючи на запитання журналіста про можливий зв'язок звільнення Кулеби з провалом реформи інтернатної системи, Волинець сказала: "Наскільки я знаю, це пов'язано безпосередньо".

Також вона зазначила, що в офісі дитячого омбудсмена були зроблені кілька дуже серйозних помилок.

"Перш за все, це відсутність розуміння, що сам державний інститут Уповноваженого з прав дитини знаходився фактично в зародку. Йому ще треба допомогти стати інституцією... Не розуміючи, як багато треба докласти зусиль для того, щоб з'явилася ця система уповноваженого, він вдався до невірної, як на мій погляд, концепції "уповноважений - міністр без портфеля", - каже Волинець.

Експерт підкреслила, що раніше за підсумками року завжди оприлюднювався звіт про діяльність першого уповноваженого, чого Кулеба не зробив жодного разу, навіть на вимогу громадськості та народних депутатів.

"У трикутнику "ініціатива, дія, відповідальність" вибір одних лише ініціатив є помилкою", - вважає Людмила Волинець.

Іншою помилкою Кулеби Волинець назвала його емоційні оцінки дій батьків, передбачених законодавством.

Наслідком помилок екс-уповноваженого президента з прав дитини Волинець вважає зміну цієї посади на посаду "радника - уповноваженого президента України з прав дитини".

"На мій погляд, це не просто зміна назви посади, це і обмеження повноважень, що існували раніше", - підкреслила Волинець.