ЗСУ проводять випробування кулемета і гвинтівки "Алігатор" вітчизняного виробництва

Вітчизняна великокаліберна стрілецька зброя Міноборони України

Успішне завершення усіх випробувань дасть змогу забезпечити потребу у кулеметах калібру 12,7×108 мм

Збройні сили України розпочали випробування кулемета калібру 12,7 мм та антиматеріальної гвинтівки калібру 14,5 мм українського виробництва. Про це повідомила прес-служба Міністерство оборони.

Міністр оборони Андрій Таран зауважив, що великокаліберні антиматеріальні гвинтівки цього підприємства у 2020 році були прийняті на озброєння ЗСУ.

"На такі розробки, які здатні уражати легкоброньовані об’єкти, ми чекали з нетерпінням. Зрозуміло, що основним елементом стрілецької зброї є ствол, технологічний процес виробництва якого складний та потребує певного досвіду. Тому із задоволенням інформую, що вже проходить попередні випробування 12,7×108 мм єдиний кулемет від ТОВ "ХАДО-ХОЛДИНГ", - сказав Таран.

За його словами, успішне завершення усіх випробувань дозволить забезпечити потребу у кулеметах калібру 12,7×108 мм, які використовують не лише загальновійськові підрозділи, а й встановлюють на багатьох видах бойової техніки, кораблях та гелікоптерах.

Водночас міністр розповів, що ЗСУ розпочали попередні випробування великокаліберної багатозарядної антиматеріальної гвинтівки калібру 14,5×114 мм з напівавтоматичним механізмом заряджання тієї ж компанії.

Новини за темою: Українські військові випробували вітчизняний апарат для тренування військ ППО

Нагадаємо, раніше у Миколаївській області українські військові на полігоні "Широкий лан" випробували 122-міліметрові реактивні снаряди "Тайфун-1" до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) "Град".