Зникнення екс-судді Чауса: МЗС України відреагувало на звинувачення з боку Молдови

Микола Чаус. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

МЗС заявило, що здивоване заявою про завершення розслідування справи

Міністерство закордонних справ України заявляє, що здивоване заявою про завершення розслідування в Молдові справи колишнього українського судді Миколи Чауса. Про це повідомили у прес-службі МЗС, пише "УНІАН".

Раніше Генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло заявив про завершення розслідування у справі про зникнення українського екс-судді Миколи Чауса. За інформацією правоохоронців, до викрадення Чауса причетні "держструктури".

"Україна неодноразово заявляла про готовність до максимальної співпраці з Молдовою у справі Миколи Чауса. Це питання обговорювали як на рівні президентів, так і міністрів закордонних справ", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС заявило про чітку позицію: усі обставини справи має встановити розслідування правоохоронних органів.

Як зазначили дипломати, 12 травня Офіс генерального прокурора України отримав клопотання Генеральної прокуратури Молдови про надання правової допомоги в рамках відкритої кримінальної справи, а 17 травня українська сторона звернулася до молдавської з запитом про отримання додаткової інформації, без якої надання міжнародно-правової допомоги неможливе.

"На цьому тлі викликають здивування заяви про завершення розслідування в Молдові в односторонньому порядку. Логічне запитання: чи дійсно була зацікавленість у встановленні істини або замість цього було завдання реалізувати гучний політичний процес із заздалегідь визначеним результатом? Роль третьої сторони в цій ситуації очевидна. Її мета - дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Молдові та спробувати зруйнувати українсько-молдавські відносини", - зазначили в МЗС.

Українські дипломати зазначили, що встановлення всіх обставин у справі Миколи Чауса можливе лише за повної взаємодії української та молдавської сторін.

Нагадаємо, що, за інформацією генпрокурора Молдови, місцеві правоохоронці ідентифікували людей із спецструктур України, які нібито брали участь у викраденні колишнього судді.

Раніше повідомляли, що суддю Миколу Чауса, якого українські правоохоронні органи підозрюють у хабарництві,  зняли з розшуку Інтерполу.