ЗНО-2022: У Міносвіти розповіли, як проходитиме тестування в умовах карантину

Фото з відкритих джерел

Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме протягом 5-22 січня

Український уряд сьогодні, 24 листопада, змінив правила проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Нові правила дозволять більш ефективно проводити тестування в умовах карантину. Про це пише "Сегодня" з посиланням на Міністерство освіти і науки України.

Новий документ буде більше відповідати новим реаліям - життю в умовах карантину.

"Внесення змін до порядку дозволить актуалізувати цей документ, відповідати його новим реаліям проведення випробування, в тому числі і в умовах карантину з використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО", – йдеться в повідомленні.

Також влада визначила, як можна залучати педагогів до проведення ЗНО з використанням організаційно-технологічних процесів. Однак які саме правила прийняв уряд, поки не уточнюється.

В Україні реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме протягом 5-22 січня. Зареєструватися на тестування можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Графік ЗНО-2022:

  • Фізика - 23 травня
  • Хімія - 26 травня
  • Українська мова та література – 31 травня
  • Математика - 3 червня
  • Іспанська мова, німецька мова, французька мова – 6 червня
  • Англійська мова - 7 червня
  • Історія України - 10 червня
  • Географія - 14 червня
  • Біологія - 17 червня

Новини за темою: Вартість проїзного для студентів у Києві буде вища за розмір стипендії

Нагадаємо, раніше Міністерство освіти і науки України затвердило графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році. Реєстрація на тестування триватиме з 1 лютого по 9 березня 2022 року. Учасники тестування зможуть завантажити перепустку на ЗНО до 29 квітня. 

Варто також нагадати, що МОН змінило перелік обов'язкових предметів для деяких спеціальностей, посиливши таким чином роль математики при вступі до ВНЗ. Математика стала другим обов'язковим конкурсним предметом для вступу на такі спеціальності: політологія, журналістика, соціальна робота, соціальне забезпечення, міжнародні економічні відносини. Крім цього, для вступу на спеціальність "Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії" ЗНО з математики є третім конкурсним предметом замість кількох предметів на вибір.