Зменшення швидкості та страховка: У Києві узгодили правила користування електросамокатами

Фото з відкритих джерел

КМДА підписала меморандум про співпрацю з сімома компаніями

У Києві узгодили нові норми для електросамокатів, які передбачають зменшення швидкості руху та страховку користувачів транспорту. Про це повідомляє прес-служба КМДА. 

Київська міська державна адміністрація підписала Меморандум про співпрацю з сімома компаніями, які надають послуги з прокату електросамокатів у Києві: ТМ "Вolt", ТМ "Kiwi", ТМ "Scroll", ТМ "BikeNow", TM "Zelectra", TM "Jet" та TM "Vzhooh".

Документ передбачає зменшення максимальної швидкості з 30-35 км/год до 20 км/год. У спеціально визначених (зелених, пішохідних та історичних) зонах швидкість не може перевищувати 14 км/год. При цьому визначать зони, де  заборонено залишати самокати. До них належать:

  • історичний центр,
  • зони навколо дипломатичних установ, окремих державних та правоохоронних органів,
  • зони поблизу суб’єктів, які здійснюють діяльність у галузі національної безпеки та оборони.

Також запровадять перелік зон, де програмним методом заборонять пересування на самокатах. На під’їзді до цих зон самокат буде вимикатися. Йдеться про Пейзажну алею, пішохідну частину вулиці Сагайдачного, деякі релігійні та чутливі зони, наприклад, цвинтарі, а також частину зон навколо органів державної влади.

Новини за темою: У Львові жінка похилого віку громила припарковані електросамокати

Крім того, операторів зобов’яжуть страхувати кожного користувача на випадок нещасних випадків і травм під час використання самокату. Страховий поліс має покривати витрати на медичну допомогу та лікування, а також шкоду, завдану майну третіх осіб, – із покриттям від 100 тисяч гривень.

Меморандум діятиме до тих пір, поки Верховна Рада не ухвалить закон про статус і порядок використання електросамокатів.

Нагадаємо, нещодавно директор з розвитку одного з сервісів кікшерінгу Ride Kiwi Олексій Кушка заявив, що для того, щоб повноцінно покрити місто послугами з прокату електросамокатів, Києву необхідно від 5 до 7 тисяч одиниць транспорту.