Життя в Україні. В яких регіонах найвищі зарплати і кому платять найбільше

Топ-новина
Топ-новина
За рік зарплата українців зросла на 21,5%, але це не особливо вплинуло на їх рівень життя Фото з відкритих джерел

Більшу частину доходів українці витрачають на їжу та комунальні послуги

За рік зарплата українців зросла на 21,5%, оновивши черговий максимум в історії. Однак, підвищення виплат не особливо позначилося на рівні життя громадян, адже разом з цим зросли і їхні споживчі витрати. 

Розповідаємо, як змінилися витрати українців і де можна заробити найбільше.

Де найвищі зарплати

У липні середня зарплата штатного працівника по країні склала 14 тисяч 345 гривень. Якщо ж порівнювати з попереднім місяцем, то виплати зросли лише на 32 грн, тобто, на 0,2 відсотка. Найбільше українці можуть заробити в Києві, де середня зарплата становить 20 956 грн. 

Як змінювалась зарплата українців протягом року Держстатистики

До п'ятірки лідерів також увійшли:

  • Донецька обл. - 15 287 грн;
  • Київська обл. - 14 543 грн;
  • Запорізька обл. - 14 107 грн;
  • Миколаївська обл. - 14 072 грн.

А от мешканцям Чернівецької області пощастило найменше, адже в середньому їхня зарплата становить 11 350 грн. Трохи кращі справи в Херсонській (11 552), Чернігівській (11 547), Кіровоградській (11 684), Волинській (11 740) і Тернопільській (11 743) областях.

Новини за темою: Мінекономіки назвало регіони з найбільшим зростанням зарплати

Що стосується економічної діяльності, то найбільше платять у сферах інформації та телекомунікацій (24 946 грн) і фінансової діяльності (24 489 грн). А ось у галузі тимчасового розміщення та організації харчування отримують всього 8 871 гривень. На другому місці серед "аутсайдерів" виявилися медики та соціальні працівники - 11 175 гривень.

Найвищі зарплати у працівників сфери інформації і телекомунікацій Держстатистики

Згідно з опитуванням, 72.6% українців готові звільнитися, якщо розмір їхніх виплат не збільшиться. 42.4% з цих громадян давно не отримували підвищення заробітної плати, а 23.9% опитаних навіть не пам'ятають про таке. 

Новини за темою: На Прикарпатті вчителі 20 шкіл не проводять уроки через борги із зарплати

При цьому не всі українці готові самостійно просити про вищі виплати. Причинами цього є як страх залишитися без роботи (35.1%), так і робота в бюджетній сфері і відсутність віри в те, що підвищення дійсно може відбутися.

На що українці витрачають гроші

Сьогодні зарплати в 15-20 тисяч гривень не здаються великими, якщо подивитися на елементарні витрати. Згідно з даними Держстату, тільки за їжу та оплату комунальних послуг українці змушені віддавати майже 60% доходів.

Зокрема, більше 39 відсотків іде на їжу і безалкогольні напої, а 18 - на комунальні платежі. На одяг і взуття українці витрачають лише 4,5% доходів. Ще 7,9% витрачається на транспорт, 6,1% - на охорону здоров'я.

Найбільше українці витрачають на їжу і комунальні послуги

Фото з відкритих джерел

"Зростання реальної заробітної плати не покриває споживчі потреби. Тільки в I кварталі скорочення макроекономічних заощаджень населення склало понад 60 млрд грн. Про витрачання заощаджень на цілі споживання також свідчить постійне позитивне сальдо продажу іноземної валюти населенням, яке з початку року вже досягло 1,5 млрд дол. США", - пояснив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

***

Незважаючи на збільшення зарплат, рівень життя в Україні суттєво не покращився, адже зросли і споживчі витрати громадян. При цьому велика частина грошей іде на товари і послуги першої необхідності - продукти харчування та побутове обслуговування. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.