Житомирщина вже за тиждень може перейти до червоної зони карантину, - ОДА

Наразі медична система області ще справляється з навантаженням

Україна опинилася на порозі червоної зони карантину Фото з відкритих джерел

Житомирська область може перейти до червоної зони адаптивного карантину. Через стрімке зростання COVID-госпіталізацій, такий сценарій очікує регіон вже за тиждень. Про це під час брифінгу повідомила перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко, передає "РБК-Україна".

"На території Житомирської області спочатку було розгорнуто 9 лікарень для COVID-хворих, потім ми додали ще 6 лікарень, на сьогодні у нас 15 лікарень. Ліжок розгорнуто - 2071 і вони заповнюються дуже швидко. Судячи з індикаторних показників через тиждень потрапимо до червоного рівня", - розповіла чиновниця.

За її словами, наразі медична система області ще справляється з навантаженням.

Новини за темою: На Закарпатті фіксують зниження кількості щеплень проти COVID-19. Регіону загрожує перехід до червоної зони карантину

"Відсоток забезпечення киснем всіх ліжок - 99.4 %, але дуже швидко ми ці ліжка заповнюємо. На сьогодні таких ліжок заповнено на 57%", - пояснила Остапченко.

Перша заступниця глави ОДА зазначила, що в регіоні по плану мають робити по 8 тисяч щеплень в день, однак не виконують його.

"Медична система може це робити, а ми робимо не більше 4 тисяч в день. Такими темпами ми будемо ще дуже довго знаходитись в червоному рівні", - додала Остапченко.

Нагадаємо, у вівторок, 12 жовтня, на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було вирішено перевести Херсонську область у червону зону карантину з 15 жовтня.