Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня пам'яті та примирення

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Глава держави закликав не допустити повторення сценарію 1939-1945 років

Президент України Володимир Зеленський оприлюднив відеозвернення до українців, приурочене до Дня пам'яті і примирення. Відеоролик опубліковано у Telegram-каналі глави держави. 

"Сьогодні, у День пам’яті та примирення, ми вклоняємося перед усіма, хто захищав від нацизму рідну українську землю, захищав світ, перед усіма, хто загинув у роки Другої світової війни", - заявив Зеленський. 

Глава держави наголосив, що учасникам Другої світової довелося пережити вибухи, постріли, окопи, поранення, голод, бомбардування, блокади, масові розстріли, каральні операції, окупація, концтабори, газові камери, жовті зірки, гетто, Бабин Яр, полон, примусові роботи.

Новини за темою: 9 Травня як День перемоги і примирення: Історія і суть великого свята Перемоги

"Вони загинули за квиток у майбутнє для нас, для своїх дітей та онуків", - додав президент. 

Також Зеленський закликав не допустити повторення такого сценарію й "у практичному плані довести відданість гаслу Never again".

"Сьогодні весь світ й усі світові лідери мають показувати, що людство вивчило урок 1939–1945 років назавжди, усвідомлює наслідки війни і не допустить подібного ніколи знову... Чи не настав час людству змінити формулювання і говорити не "Друга світова війна", а "Друга і остання світова війна"?", - підкреслив президент.

Новини за темою: В Україні 8 і 9 травня за порядком стежитимуть понад 13 тисяч правоохоронців

Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський наголосив, що День пам'яті та примирення відзначається в Україні для того, щоб зберегти й повніше зрозуміти історію, а не для того, щоб замінити 9 Травня.