Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти юридичних та фізичних осіб, причетних до розроблення вірусу NotPetya

Фото з відкритих джерел

Кібератака вірусу NotPetya сталася 27 червня 2017 року

Україна запровадила санкції проти чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, причетних до розроблення вірусу NotPetya. Відповідний указ оприлюднено на сайті президента, передає "112ua.tv".

"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - йдеться у тексті указу.

Нагадаємо, кібератака вірусу NotPetya сталася 27 червня 2017 року. Від вірусу-вимагача, який вимагав біткоїни за розблокування комп'ютерів, постраждали безліч українських об'єктів: аеропорт "Бориспіль", "Укрпошта", "Укртелеком", а також низка міністерств і банківських систем. У Британії від вірусу постраждали десятки організацій, зокрема поштові служби, а також рекламні, юридичні, логістичні та фінансові компанії. 

Очільник Міноборони Данії Клаус Йорт Фредеріксен звинуватив Росію в атаці за допомогою NotPetya. Також звинувачення у причетності російської влади до кібератаки висунуло МЗС Великої Британії. У Кремлі назвали ці звинувачення бездоказовими та безпідставними.

Нагадаємо, РНБО продовжила раніше введені санкції. Крім цього, в Україні перевірять обґрунтованість введення санкцій проти трьох "кримінальних авторитетів" і запровадили санкції проти осіб, причетних до вірусної атаки на комп'ютерні мережі. Ці компанії та люди безпосередньо причетні до розроблення компонентів вірусу Petya.

Також запровадили санкції проти Дмитра Фірташа і Павла Фукса.