Зеленський: Україна очікує багато іноземних гостей на 80-ті роковини Бабиного Яру

Бабин Яр Фото з відкритих джерел

У контексті підготовки заходів до 80-х роковин здійснюється розбудова території національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”

Президент Володимир Зеленський сподівається, що заходи до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру в Києві пройдуть на високому рівні за участю багатьох іноземних гостей. Про це він заявив під час виступу на форумі "Україна 30. Гуманітарна політика", повідомляє "Укрінформ".

“Розіслані запрошення й очікуємо багато гостей, багато іноземних гостей на заходи із вшанування 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру”, - сказав Зеленський і підкреслив, що для нього є вкрай важливим гідне, на високому рівні вшанування пам'яті жертв цієї трагедії.

Глава держави нагадав, що у Бабиному Яру було страчено понад 100 тисяч людей, зауваживши, що його “збентежили” результати нещодавніх опитувань, згідно з якими 55% не знають, де знаходиться це місце.

“Я не знаю, це реальні цифри чи нереальні, тим не менш, ми бачили ці опитування, ми бачили ці цифри. Ми повинні виправляти такі речі”, - сказав він.

Президент, зокрема відзначив, що в контексті підготовки заходів до 80-х роковин здійснюється розбудова території національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”, де, за його словами, уже створені “концептуально нові об’єкти, завдяки яким кожен охочий має можливість доторкнутися до цієї трагічної історії”.

Нагадаємо, будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду має бути завершений до вшанування 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на форумі "Україна 30. Гуманітарна політика".