Зеленський призначив першу уповноважену з питань забезпечення прав захисників України

Фото з відкритих джерел

З березня цього року Альона Вербицька очолює Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод осіб, які брали участь у захисті України

Президент України Володимир Зеленський призначив Альону Вербицьку радником - уповноваженим президента з питань забезпечення прав захисників України. Відповідний указ опубліковано на сайті Офісу президента.

"Призначити Вербицьку Альону Миколаївну радником - уповноваженим президента України з питань забезпечення прав захисників", — зазначається в документі.

Як пише "Суспільне", з березня цього року Альона Вербицька очолює Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод осіб, які брали участь у захисті України. Рада - дорадчий орган, створений, як зазначили в ОПУ, "з урахуванням соціального напруження та запиту суспільства на доступ до справедливості й об’єктивного розгляду кримінальних проваджень і судових рішень у справах захисників".

Також зазначається, що, за даними Youcontrol, Альона Вербицька заснувала дві громадські організації: благодійний фонд "З вірою в себе" та Асоціацію сектору безпеки і оборони, зареєстровані у Черкасах.

Новини за темою: Зеленський у День захисників Донецького аеропорту: Там знову замайорить синьо-жовтий прапор

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон про День захисників і захисниць України. Тепер свято "День захисника України", яке щороку відзначається 14 жовтня, має назву "День захисників і захисниць України".