Зеленський підписав закони про національний спротив та збільшення чисельності ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел

За словами президента, "це є потужним сигналом усім, що наша країна буде оборонятися"

Президент України Володимир Зеленський підписав два закони, які сам раніше вніс до парламенту як невідкладні. Це закон про основи національного спротиву і збільшення чисельності Збройних сил України. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на заяву Зеленського під час привітання військових із Днем ССО.

"Це є потужним сигналом усім, що наша країна буде оборонятися, не допустить подій 2014 року та що захист України для нас - наша всенародна справа", - сказав Зеленський.

Новини за темою: Зеленський звільнив командувача ООС, начальника Генштабу ЗСУ та командувача десантно-штурмових військ: Хто їх замінить

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект президента №5558 "Про чисельність Збройних сил України", який збільшує граничну кількість військовослужбовців у ЗСУ. За це проголосували 320 народних депутатів.

Цей проект закону є складовою побудови системи оборони, яка включатиме і територіальну оборону. Збільшення чисельності ЗСУ необхідне для повноцінного формування тероборони.

Наразі чисельність ЗСУ не перевищує 250 тис. осіб, у тому числі 204 тисячі військовослужбовців. У разі схвалення документу в цілому чисельність ЗСУ збільшиться до 261 тисячі, з яких 215 тисяч буде віднесено до військовослужбовців. Законопроект №5558 збільшує граничну чисельність ЗСУ на 11 тисяч: 10 тисяч - тероборона та одна тисяча - спецпризначенці.