Збільшилася кількість українців, які потрапляють до лікарень із важкою формою COVID-19, - Голубовська

Фото з відкритих джерел

Після новорічно-різдвяних свят очікується новий сплеск COVID-19, а в стаціонарах вже на цьому етапі збільшилася кількість "важких" хворих. Про це в коментарі OBOZREVATEL повідомила провідний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я України Ольга Голубовська.

Експерт розповіла, що в лікарнях дійсно спостерігається поступове зменшення кількості вступників пацієнтів із коронавірусом. Зменшення навантаження почалося десь на початку грудня.

"Тому що жовтень-листопад – це був повний колапс. Нікуди було їх класти, величезні надходження, відкривалися все нові і нові відділення", – зазначила Голубовська. Вона вказала, що зараз ситуація більш спокійна, проте кількість українців, які потрапляють в лікарні з важкою формою COVID-19, навпаки, збільшилася.

"З тих надійшли десь третина "важких" і дуже "важких", які вимагають підвищеного ресурсу", – підкреслила лікар.

Вона пояснила, що мова йде не тільки про хворих зі складнішим перебігом інфекції, але і про пацієнтів, яким потрібна тривала медична допомога.

"Ми їх називаємо "завислі" пацієнти. Ми стабілізуємо стан, вони перестають погіршуватися, а потім ось такими важкими залишаються дуже довго – до місяця і більше", – розповіла Голубовська. Такі інфіковані вимагають величезного медичного ресурсу і кисневого забезпечення. "У цьому основна складність стаціонарів", – вказала інфекціоніст.

Зменшення фіксованої кількості хворих в Україні спостерігається приблизно з 28 листопада – тоді був встановлений останній негативний рекорд в 16 294 хворих. За словами Голубовської, причин спаду статистики COVID-19 кілька.

"Можливо, це пов'язано і з епідеміологією цього захворювання. Пік ми завжди прогнозували на листопад-грудень", – зазначила лікар. За прогнозами, навесні COVID-19 не зникне, але помітно ослабне. "Принаймні, ми сподіваємося на це. Хоча цей коронавірус показує, що далеко не всі прогнози збуваються", – сказала інфекціоніст.

Другою важливою причиною вона назвала те, що велика кількість хворих або не звертаються по медичну допомогу, "щоб не створювати собі проблем", і не тестуються, або ж самі сімейні лікарі не направляють підопічних на ПЛР. "Сімейні лікарі взяли моду не направляти хворих на тестування... Ставлять яку завгодно пневмонію, тільки не коронавірусну", – зазначила Голубовська.

Новини за темою: Які ускладнення дає COVID-19: Лікар назвав найнебезпечніші наслідки

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що після новорічних свят в Україні існує ймовірність зростання числа хворих на коронавірус. За його словами, крім можливого зростання хворих на COVID-19, очікується зростання сезонної захворюваності на грип.