Засновник Twitter продав на аукціоні свій перший твіт майже за 3 млн доларів

Twitter Фото з відкритих джерел

Він планує віддати гроші на допомогу країнам Африки в боротьбі з пандемією коронавірусу

Засновник і глава Twitter Джек Дорсі продав своє перше повідомлення в соцмережі за понад 2,9 мільйона доларів. За даними онлайн-аукціону Valuables, з 15 грудня 2020 року, коли Дорсі виставив свої твіти на продаж, пропозиція зросла з 1 долара до 2 млн 915 тис. 835 доларів.

Перше повідомлення Джек Дорсі зробив у березні 2006 року, написавши: "просто налаштовую свій твіттер". Протягом усіх цих років твіт був загальнодоступним.

 

Засновник Twitter виставив його на продаж як NFT-токен - унікальний, незамінний цифровий сертифікат, який дає ексклюзивні права на фото, відео, аудіо, твіти тощо.

NFT-токен можна порівняти з творами живопису (до речі, сучасні твори мистецтва також продають у вигляді токенів): одні з них можуть бути оригінальними, а інші - тільки копією. За допомогою блокчейну відстежується, хто має право власності на файл.

Як зазначало видання The Verge, людина, яка грає на аукціоні, окрім твіту, отримає автограф Дорсі. Сам твіт і надалі залишиться загальнодоступним.

Видання "Сьогодні" зазначає, що гроші Дорсі планує віддати на допомогу країнам Африки в боротьбі з пандемією коронавірусу. А 2,9 млн доларів за твіт віддав гендиректор компанії Bridge Oracle Хакан Еставі - компанія займається криптовалютою.