Замах на Лукашенка: Один із фігурантів справи просить про надання статусу біженця в Україні

Олександр Лукашенко ТАСС

Обвинувачений Віталій Макаренко наголосив, що справа проти нього є явно політичною та сфальсифікованою

Один із 10 обвинувачених у справі про "замах на Олександра Лукашенка", голова Могильовської обласної організації партії БНФ Віталій Макаренко звернувся до Державної міграційної служби України з проханням про надання статусу біженця або додаткового захисту Української держави. Про це повідомляє "Українська правда", з посиланням на білоруське видання "Радыё Свабода".

За даними видання, Макаренко має посвідку на проживання в Україні, де мешкає його родина. Водночас він та його адвокат планують звернутися до Офісу генпрокурора України, щоб, з одного боку, повідомити про політичні мотиви кримінальної справи проти нього в Білорусі та клопотати про невидачу, а з іншого - для отримання інформації про екстрадицію.

Макаренко наголосив, що справа проти нього - явно політична та сфальсифікована. Він запевнив, що не вживав жодних дій, які можна кваліфікувати як змову чи замах.

Білорус не виключає, що його внесли до списку фігурантів справи з метою просування акценту про "український слід".

"Зараз такі конфронтаційні відносини з Україною... І через те, що більший період часу я провів в Україні, моя сім’я живе тут, мабуть, хотіли просунути український слід. Інакше я не розумію, навіщо я їм потрібен".

Макаренко скептично ставиться до визнання вини іншими учасниками справи. "У в'язниці КДБ ви, мабуть, можете у чомусь зізнатися", - сказав він.

Він переконаний, що нинішний КДБ продовжує традиції репресивних органів радянських часів.

Нагадаємо, ФСБ Росії затримала у Москві двох осіб за підозрою у підготовці державного перевороту у Білорусі та плануванні фізичного усунення Олександра Лукашенка.

Пізніше представник Держдепартаменту США в коментарі ТАСС заявив, що Сполучені Штати Америки непричетні до ймовірної змови проти Олександра Лукашенка. За словами чиновника, припущення про причетність Штатів до нібито спроби вбивства Лукашенка є хибними.