Захворюваність на коронавірус в Україні перестала знижуватися, але це ще не можна назвати спалахом, - KSE

В Україні лабораторно підтвердили понад 5 тисяч нових випадків коронавірусу Фото з відкритих джерел

У KSE вважають, що говорити про спалах поки рано

Захворюваність COVID - 19 в Україні перестала знижуватися, кількість госпіталізацій на добу зросла за тиждень на 3 відсотки, але говорити про спалах поки рано. Про це заявив експерт Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганіченко, пише "Інтерфакс-Україна".

"Госпіталізації та кількість виявлених випадків захворювання в Україні після трьох місяців падіння стабілізувалися. За останній тиждень кількість госпіталізацій показала зростання на 3%. Це означає, що захворюваність починає коливатися на рівні плато. Але такого зростання ще недостатньо для того, щоб говорити про Національний спалах", - сказав він. 

Експерт зазначає, що рівень зайнятості "ковидних ліжок" по Україні залишається найменшим за весь 2021 рік. Зокрема, в даний час зайняті 7% ліжок ліжка з "киснем" і 12% реанімаційних ліжок.

Разом з тим для досягнення до кінця року позитивного ефекту від вакцинальної кампанії темпи вакцинації необхідно збільшити як мінімуму втричі.

"Відсоток більш поширюваних варіантів вірусу, темпи вакцинації, тривалість імунітету і карантин залишаються факторами невизначеності, які впливатимуть на подальші прогнози і розвиток ситуації в Україні", - додав Ганіченко.

Раніше в KSE заявили, що Одеська область перебуває під загрозою зростання захворюваності COVID-19.