Заборгованість у 2 млрд грн: Шахтарі з усієї України мають намір 12 травня приїхати до Києва на протести

Заборгованість із зарплати на держшахтах становить 2 мільярди гривень

Delo.ua

Шахтарі з усіх державних шахт України мають намір 12 травня приїхати до Києва на безстрокову акцію протесту з вимогою підвищити зарплату і погасити заборгованість з оплати праці, повідомляє "УНІАН".

Про це заявив член комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних питань, голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець під час наради з новопризначеним міністром енергетики Германом Галущенком.

"12 травня шахтарі з усіх регіонів державних шахт приїдуть до Києва. Вони збираються приїхати на невизначений час для вирішення конкретних поставлених питань", - сказав він.

За його словами, основними вимогами гірників є погашення заборгованості із заробітної плати, яка становить 2 млрд грн, підвищення заробітної плати гірників, а також удосконалення трудового законодавства.

"Коли 12, 13, 14 травня і далі шахтарі будуть під Офісом президента, біля Кабміну, там питання стоятимуть дуже конкретні: як виживати шахтарським містам і сім'ям? Шахтарі ставлять питання щодо підвищення заробітної плати", - сказав Волинець.

Голова профспілки додав, що шахтарські протести будуть проходити в різних формах, вони будуть не тільки в Києві, а й на регіональному рівні. Волинець допустив можливе проведення акцій протестів під землею в шахтах.

Нагадаємо, що в Луганській області поліція відкрила кримінальне провадження за фактом невиплати гірникам заробітної плати.