За підробку COVID-сертифікату лікарю загрожує до двох років ув'язнення, - Кузін

За словами головного санлікаря, в Україні відкрито вже понад 30 кримінальних проваджень за фактами підробки COVID-сертифікатів

Ігор Кузін

РБК-Україна

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що за підробку сертифікату про вакцинацію лікарю загрожує до двох років позбавлення волі. Також медика можуть позбавити права займатися медичною діяльністю. Про це, посилаючись на заяву Кузіна на каналі "UA:Перший", повідомляє "РБК-Україна".

"Зараз покарання йтиме по статті, яке стосується підроблення документів. Специфічної статті немає. Зараз відповідальність, яка є, - за внесення неправдивих даних. Для лікаря це - від позбавлення права займатися медичною діяльністю до двох років позбавлення волі", - розповів Кузін.

Новини за темою: МОЗ запровадить сертифікати щеплення від COVID-19 двох кольорів, - Кузін

За його словами, наразі в Україні відкрито вже понад 30 кримінальних проваджень по факту підробки документів про вакцинацію.

"Це і сертифікати ПЛР, і свідоцтва про одужання, і довідки, і результати по вакцинації. По деяких з них слідство ведеться, найближчим часом будемо бачити результати", - додав головний санітарний лікар.

Нагадаємо, у столиці чоловік організував злочинну схему продажу підроблених довідок про негативний результат тестування на COVID-19 та медичних карток про вакцинування.