За I півріччя 2021 року "карту поляка" в Україні отримали близько 4,5 тисячі осіб

Фото з відкритих джерел

Торік 7094 громадянина України отримали “карту поляка”

За I півріччя цього року 4392 особи в Україні отримали “карту поляка” - документ, який підтверджує належність до польського народу. Про це йдеться у відповіді прес-служби МЗС Польщі на інформаційний запит "Укрінформу".

За інформацією польського зовнішньополітичного відомства, загалом від початку видачі "карти поляка" у 2008 році її отримали понад 141 тис. громадян України.

Як інформувало агентство, торік 7094 громадянина України отримали “карту поляка”.

Нагадаємо, "карта поляка" - це документ, який підтверджує належність особи до польського народу поза межами історичної батьківщини. Закон "Про карту поляка" був ухвалений Сеймом Польщі 7 вересня 2007 року.

Власник цього документа має низку пільг на території Польщі. Зокрема, йдеться про спрощену процедуру отримання дозволу на постійне перебування в країні, прискорену процедуру набуття громадянства. Крім того, передбачаються пільги при вступі до вишів, на проїзд у громадському транспорті тощо.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 16 липня 2021 року про подвійне громадянство чиновників.