З медицини крадуть – "відкати" на "асфальтотерапії" становлять 50%! – Журавський

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Фонд боротьби з коронавірусом використовують як пожежну команду, каже академік

Навіть із тими коштами, які є, можна було б упоратися із боротьбою з пандемією коронавірусу, якби з медицини не крали.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Віталій Журавський застеріг, що фонд для боротьби з коронавірусом – це поле для маніпуляцій, адже, якби у бюджеті були передбачені цільові видатки, наприклад, на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень, це було би правильно. Натомість кошти з фонду для боротьби з COVID-19 використовують як пожежну команду: якщо десь забракло грошей, кошти з фонду скеровують туди, каже гість ток-шоу.

"А тепер основне: навіть при тих коштах, які є, можна було би впоратися із цією бідою, яка у нас називається "пандемія коронавірусу", якби не крали з медицини. З медицини крадуть! Просто користуються моментом і крадуть! Тому що "відкати" на так звані асфальтотерапії, на будівництві доріг, куди пішли кошти з ковід-фонду, – 50%", – заявив Віталій Журавський.

Як повідомляли, станом на 7 грудня з Фонду боротьби з COVID-19 було використано 45,4 млрд гривень, або 69% коштів загального фонду.

Раніше Кабінет міністрів України постановив виділити Міністерству соціальної політики 9 741 336 тисяч гривень із Фонду боротьби з СОVID-19 для виплати ФОПам по 8 тисяч гривень матеріальної допомоги.

Читайте також: "На більше грошей немає": Степанов розповів, якою буде зарплата лікарів у 2021 році".