З 2021 року накопичувальна пенсія стане обов'язковою: Що змінюється і для кого

Фото з відкритих джерел

Перш за все, це стосується підприємств зі шкідливими умовами праці

Радник міністра соціальної політики Микола Шамбір заявив, що з наступного року змінюється підхід до відрахувань до Пенсійного фонду підприємствами зі шкідливими умовами праці, зокрема для певних категорій накопичувальна пенсія стане обов'язковою. Про це він розповів у програмі "Офіційна розмова" на телеканалі "Дом", повідомляє "Главком". 

"Пенсія - це похідна заробітної плати. І у нас одні з найнижчих заробітних плат. Якщо ми не маємо заробітної плати - ми не маємо відрахувань до Пенсійного фонду. Це питання і рівня економіки, і тінізації. Велика частина зарплат - в тіні", - сказав Шамбір.

Так, з 2021 року змінюється підхід до відрахувань до Пенсійного фонду підприємствами зі шкідливими умовами праці. Саме вони переходять на обов'язкову накопичувальну систему. Перелік таких підприємств встановлений Кабінетом міністрів, зокрема до них належать: гірничодобувна галузь, залізнична, чорна металургія, хімічне виробництво. 

Новини за темою: Раді рекомендують передбачити компенсації за затримку пенсій і зарплат

"Згідно із законодавством, підприємство повинно відшкодовувати Пенсійному фонду до досягнення пенсійного віку гроші для виплат, і відбувається ситуація, коли скорочується на підприємстві: замість 6000 робітників - 300 осіб. Зрозуміло, що ніяких економічних умов платити ці гроші немає. І виходить, що відшкодовувати ці пенсії доводиться за рахунок бюджету, тобто платників податків. І ми зараз поміняли цю систему. Внески будуть платити підприємства за той час, коли людина працює. А не потім відшкодовує, коли нікому відшкодовувати", - зазначив радник.

Новини за темою: "Укрпошта" до березня доставлятиме пенсії за тарифом 2020 року

Шамбір наголосив, що підприємство знає - або йому потрібно заплатити ці гроші, або покращувати умови праці, виводити шкідливі виробництва та витрачати гроші на охорону праці. Тоді доведеться менше платити за цю людину, і тоді менше людей працюватимуть у шкідливих умовах.

"Це багатогранний підхід. Ми впливаємо на охорону праці, на здоров'я людей і навіть на тривалість життя", - наголосив радник міністра і додав, що при впровадженні вивчили недоліки і недоробки добровільної накопичувальної пенсії, тому зараз є більше досвіду для введення обов'язкової.

Нагадаємо, раніше Пенсійний фонд України завершив фінансування пенсій за грудень, направивши на них 39,8 млрд гривень.