Юрій Бойко: Уряд вже провалив підготовку до нової хвилі коронавірусу

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Оголосивши про п'яту хвилю вакцинації, уряд "забув" вирішити питання недофінансування медицини, заборгованості із зарплати медикам, а також налагодити контроль вакцин, які надходять до України. Про це у коментарі журналістам заявив співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко.

"Якщо минулого року був спеціальний коронавірусний фонд, хоча щодо витрат Фонду залишилося багато питань, то цього року такого фонду немає. Витрати на боротьбу з CОVID-19 розкидали за різними програмами, що ще більше ускладнить контроль за використанням коштів. Крім того, якщо минулого року зроблено акцент на виділення додаткових ліжок, їх укомплектування киснем, закупівлю засобів захисту для медиків, проведенні лабораторних досліджень тощо, то цього року у пріоритеті вакцинація, яку з перших днів вже традиційно для цієї влади проводять із гучним піаром замість нормальної організації та скандалами. Немає жодного контролю за розподілом вакцин, жодної просвітницької роботи з населенням для зниження противакцинних настроїв", – зазначив політик. 

Юрій Бойко вважає, що вже сьогодні підготовка до нової хвилі захворювання має бути на порядку денному уряду.

"Враховуючи поширення нового штаму коронавірусу, необхідно вже зараз виділити необхідне фінансування, провести аудит готовності лікарень і виконати, нарешті, обіцянку про належну оплату праці медпрацівників. Лікарі так і не отримують обіцяної владою зарплати в 20 тис. гривень, а середній медперсонал – не менше ніж 13,5 тис. гривень. Ці всі питання мають вже сьогодні стояти на порядку денному роботи уряду", - наголосив співголова ОПЗЖ.

Фінансування медицини на рівні 5% ВВП, замість піару – реальні дії щодо захисту людей від нової хвилі коронавірусу, підвищення зарплат медикам і "залізна" гарантія їх виплат у повному обсязі - мають стати пріоритетом у роботі влади.

"Опозиційна платформа - За життя" послідовно відстоює право медиків на нормальні умови праці та гідну зарплату,  збільшення бюджетного фінансування галузі. І треба починати роботу з виробництва власної вакцини. Якщо цього не зробити, ми знову отримаємо скандали, бардак у галузі, втрату фахівців і не захищених від вірусу людей", - резюмував Юрій Бойко.