Євросоюз вимагає від AstraZeneca поставити 300 млн доз вакцини від COVID-19 до кінця вересня, - ЗМІ

У кількох країнах Європи призупинили вакцинацію від коронавірусу препаратом AstraZeneca Фото з відкритих джерел

Також до кінця червня вимагають поставити 120 млн доз вакцини

Європейський союз вимагає у суді від компанії AstraZeneca до кінця червня поставити 120 млн доз вакцини від коронавірусу і виконати свої контрактні зобов’язання перед ЄС на поставку в цілому 300 млн доз до кінця вересня. Про це з посиланням на адвоката, що представляє інтереси ЄС у суді, повідомило агентство Reuters, передає "УНН".

Зазначається, що AstraZeneca поставила до ЄС менш 50 млн доз вакцин від коронавірусу з 300 млн, які компанія повинна передати до кінця червня.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія прийняла рішення не оновлювати контракт на поставки вакцини AstraZeneca на друге півріччя 2021 року.

Також нагадаємо, що у квітні Єврокомісія запустила судовий позов проти компанії за невиконання контракту на передзамовлення вакцини. У першому кварталі замість передбачених за контрактом 120 млн доз компанія поставила лише близько 40 млн. Це призвело до зриву термінів кампанії вакцинації в ряді країн ЄС в перші місяці цього року.

Ще раніше керівництво AstraZeneca визнало, що компанія відстає від виробничого графіка з постачання вакцини в ЄС, вказавши на більш слабку виробничу базу в Євросоюзі в порівнянні з потужностями, які компанія має в своєму розпорядженні у Великій Британії, яка отримує цю вакцину відповідно до графіка.