Європарламент закликав до санкцій проти Польщі й Угорщини через ставлення до ЛГБТІК

Euractiv

За резолюцію, яка не має юридичної сили, проголосували 387 депутатів Європарламенту

Депутати Європарламенту у вівторок схвалили резолюцію, що закликає Європейську комісію розглянути санкції проти Польщі та Угорщини за порушення європейських цінностей щодо прав ЛГБТІК. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на текст резолюції.

За резолюцію, яка не має юридичної сили, проголосували 387 депутатів Європарламенту, проти - 161.

Європейський парламент закликає Європейську комісію "повною мірою використовувати доступні їй інструменти, щоб усунути явний ризик серйозного порушення Польщею і Угорщиною цінностей, на яких заснований Союз", - йдеться в ухваленому тексті.

Євродепутати закликали Раду ЄС відновити обговорення щодо процедур проти Польщі та Угорщини за статтею 7 договору ЄС, в тому числі стосовно прав  ЛГБТІК.

Резолюція ставить під сумнів польські "зони, вільні від ЛГБТІ", а також "ворожу риторику обраних політиків, сплески гомофобного і трансфобного насильства" в ЄС.

У вересні Європейська комісія звернулася до п’яти польських регіональних рад із закликом відмовитися від заяв про те, що вони "вільні від ЛГБТ зони", щоб отримати фінансування з фондів ЄС.

Новини за темою: Під Офісом президента сутички на ЛГБТ-акції: Поліція застосувала газ

Нагадаємо, що в Одесі "Марш рівності" 28 серпня завершився бійкою з правоохоронцями, внаслідок чого до відповідальності планують притягнути 61 особу.