Є ризик потрапляння забрудненої радіацією води в Азовське море, - Шмигаль

На території Донецької та Луганської областей розташовувалося майже 1200 джерел іонізуючого випромінювання

Delo.ua

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що зараз в Україні існує ризик потрапляння забрудненої радіацією води в Азовське море. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Глава уряду зазначив, що на територіях Донецької та Луганської областей уже закриті десятки вугільних шахт без дотримання екологічних процедур, що загрожує безпеці регіону. За його словами, на деяких об'єктах є ризик потрапляння забрудненої радіацією води в питні горизонти і через річкову систему - в Азовське море.

"Для обстеження цієї ділянки необхідно направити експертів МАГАТЕ. Організація такої спостережної місії - це внесок у безпеку регіону. Адже на територіях Донецької та Луганської областей розташовувалося майже 1200 джерел іонізуючого випромінювання", - зазначив Денис Шмигаль.

Водночас Шмигаль зазначив, що на східних територіях України є простір для створення нової економіки, заснованої на кліматичній нейтральності.

"Ця територія багата сировиною, там є кваліфіковані кадри. Там може бути створений кластер сучасних виробництв. В уряді вже розробляють відповідну стратегію, метою якої є створення особливих стимулів для інвесторів", - підкреслив прем'єр.

Раніше повідомлялося, що влада анексованого Криму шукатиме запаси прісної води під Азовським морем.