Як підготувати дитину до вакцинації: Рекомендації МОЗ

Важливо розуміти, що дитина може хвилюватися і тривожитися щодо процедури вакцинації, потребувати психологічної підтримки

Вакцинацією дітей в Україні займається МОЗ фото з відкритих джерел

У Міністерстві охорони здоров'я надали рекомендації, як підготувати дитину до вакцинації. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
 
"Перед проведенням щеплення лікар здійснює огляд дитини та оцінює загальний стан її здоров'я. Важливо розуміти, що дитина може хвилюватись і тривожитись щодо процедури вакцинації, потребувати психологічної підтримки. Вона може не розуміти, навіщо робити щеплення, якщо вона здорова. Щеплення захищає здоров'я вашої дитини, тому ваше завдання – підготувати сина чи доньку до процедури, в ігровій формі пояснити особливості вакцинації", - зазначили у відомстві.

Як підготувати дитину до щеплення:

- Обговоріть із дитиною процедуру, яку вона проходитиме, завчасно. Дайте відповіді на всі запитання, які можуть її цікавити.

- Опишіть дитині кожну дію медпрацівника, поясніть, навіщо обробляти місце уколу, як працює шприц тощо. Можна разом переглянути мультфільм чи спеціальні відео про вакцинацію дітей.

- У жодному разі не наголошуйте на тому, що укол безболісний – це буде брехнею. Краще розкажіть, що лише так вакцина зможе потрапити у її організм і допомогти йому протистояти захворюванню.

- Говоріть у позитивному ключі, ставте себе, вакцинованих маму або тата, у приклад.
Візьміть із собою до медзакладу улюблену іграшку чи річ дитини, яка може дати їй відчуття комфорту та відвернути увагу.

Якщо перед процедурою дитина почувається стривоженою та переляканою, спробуйте такі техніки:

  • Техніка стискання. Запропонуйте дитині стискати м’ячик або власні долоні. Необхідно сильно стиснути щось долонями та затриматися на 5 секунд у такому стані. Наступний етап: розслаблення і повторення циклу.
  • Послухайте разом музику або поспівайте. Це допоможе дитині відволіктися від процедури, а відтак вона буде більш розслабленою.
  • Спробуйте попрацювати з уявою. Уявіть разом із дитиною місце, яке їй приємне. Попросіть сина/дочку описати те, що він/вона бачить, які запахи та звуки чує, що відчуває.

"Важливо пам’ятати, що іноді щеплення, які захищають вашу дитину від інфекційних захворювань, можуть викликати тимчасовий дискомфорт, наприклад незначний біль у місці ін’єкції, підвищення температури. З цієї причини дитина може нервувати і плакати, відповідно, після щеплення вона потребує більшої уваги. Зверніться до лікаря у разі підвищення температури чи іншого погіршення стану дитини", - повідомили у МОЗ.

Нагадаємо, діти від 12 років, які отримали принаймні одну дозу вакцини від коронавірусу, можуть отримати цифровий COVID-сертифікат. Як згенерувати дитячий COVID-сертифікат, читайте тут.