Як безкоштовно зробити комп'ютерну томографію: Роз'яснення МОЗ

Насамперед пацієнт має звернутись до свого сімейного або лікуючого лікаря за медичною допомогою

Коронавірус може "відгукуватися" ще досить довго Фото з відкритих джерел

Безкоштовну комп’ютерну томографію (КТ) призначають для визначення стану органів грудної клітини пацієнта з COVID-19. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як отримати обстеження методом комп’ютерної томографії безоплатно.
 
Насамперед пацієнт має звернутись до свого сімейного або лікуючого лікаря за медичною допомогою. У випадку, якщо лікар бачить таку потребу, то виписує пацієнту е-направлення на обстеження. У направленні, яке можна отримати на телефон, вказується лише код послуги та інформація про заклад та лікаря, який і створив це направлення.
 
Далі пацієнт має обрати медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за контрактом із НСЗУ. Лікарня чи поліклініка має надавати послуги за пакетом "Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах".
 
Перелік закладів можна знайти на сайті або зателефонувати на гарячу лінію НСЗУ 16-77.
 
Надалі пацієнт має зателефонувати до відповідної поліклініки та уточнити, чи має медичний заклад апарат для проведення КТ (томограф) та лікаря, який його може зробити. У випадку позитивної відповіді пацієнт записується на обстеження та приходить у визначений час для проведення безоплатного КТ.
 
"Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в тій лікарні, куди його госпіталізували", - зазначили у відомстві.
 
 
Нагадаємо, нещодавно у МОЗ заявили, що ефективність використання комп'ютерної томографії для діагностики COVID-19 є сумнівною. У першу чергу тому, що відсутність змін на КТ ще не означає відсутність захворювання.