Вже близько 300 тисяч громадян України отримали посвідки на проживання у Польщі

Станом на початок жовтня документи на тимчасове чи постійне проживання в Польщі мали загалом 525 тисяч іноземців, з яких 56% є громадянами України

Фото з відкритих джерел

 
За перші три квартали цього року 49,7 тис. громадян України отримали посвідки на тимчасове (до трьох років) чи постійне (5-10 років) проживання в Польщі, а загальна кількість українців, які володіють цими документами, зросла до 293,8 тис. Про це інформує Управління з питань іноземців Польщі, передає "Укрінформ".
 
"Станом на початок жовтня документи на тимчасове чи постійне проживання в Польщі мали загалом 525 тисяч іноземців, з яких 56% є громадянами України. Документи на тимчасове проживання в Польщі мають 63% іноземців, 20% іноземців володіють дозволами на постійне проживання або мають статус резидента ЄС, а 15% є громадянами ЄС, які зареєстрували своє перебування в РП", - йдеться в повідомленні.
 
Крім українців, найчисельнішими групами іноземців, які мають дозвіл на проживання в Польщі, є білоруси (37,1 тис.), німці (19,7 тис.), росіяни (13,7 тис.), в’єтнамці (11,2 тис.) та громадяни Індії (10,9 тис.).
 
 
Вказується, що найпопулярнішими регіонами для проживання іноземців є Мазовецьке воєводство (Варшава) – 139,9 тис., Малопольське (Краків) – 62,6 тис., Великопольське (Познань) - 48,8 тис. та Нижньосілезьке (Вроцлав) – 43,6 тис.

Зазначається, що у цьому переліку немає іноземців, які перебувають у Польщі на підставі візи чи безвізового режиму.

Як оцінюється, станом на сьогодні у Польщі перебуває приблизно 1,5 млн українців.

Нагадаємо, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов розповів, коли запровадять механізм подвійного громадянства в Україні. Він заявив, що це вирішує законодавець.