Близько 150 тисяч українців побували на виборах у Росії, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Вперше з 1993 року ОБСЄ не спостерігало за виборами в Росії

У Російській Федерації завершилися вибори до Держдуми, які офіційно стартували в п'ятницю, 17 вересня. У ЗМІ з'явилася інформація про те, скільки українців Кремль привіз в РФ на вибори.

Як повідомляє телеграм-канал "Сегодня", на виборах до Держдуми Росії проголосували близько 150 тисяч жителів тимчасово окупованих територій Донбасу, яким росіяни посилено роздавали свої паспорти в останні дні напередодні виборів. Однак ця цифра приблизна і може бути ще більшою, стверджують в РФ.

"За три дні виборів було здійснено 1,4 тисячі транспортних рейсів для доставки українців на виборчі дільниці", - уточнює "Сегодня".

На опублікованому фото можна побачити українців з Макіївки, яких відправляють голосувати на російських виборах.

Telegram / "Сегодня"

Новини за темою: Вибори до Держдуми РФ: На дільниці з жителями ОРДЛО не пустили спостерігачів

Як пише "DW", на виборах не було спостерігачів від Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.

Росія нібито з санітарно-епідеміологічних причин обмежила їх число, запропонувавши квоту в 60 осіб замість запитаних 500. Однак в організації відповіли, що це занадто мало і недостатньо, щоб ефективно спостерігати за виборами.

Тож, уперше з 1993 року ОБСЄ не спостерігало за виборами в Росії.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що в Ростовській області жителям тимчасово окупованих територій Донбасу видали паспорти РФ прямо перед голосуванням на російських виборах.

Зокрема, за даними журналістів, 17 вересня російські паспорти отримали близько 400 жителів ОРДЛО. Одразу після цього людей на автобусах повезли на виборчі дільниці.

Втім, не секрет, що в Києві, Харкові, Одесі та Львові також працювали виборчі дільниці для голосування за депутатів Державної Думи РФ. Виборчі дільниці для голосування розпочали роботу 19 вересня, о 8 годині ранку.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов заявив, що Україна введе санкції за проведення виборів до Державної Думи РФ на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу. Передбачається, що обмеження буде застосовано до 12 осіб.