Втрата нюху і смаку під час зараження COVID-19, імовірно, пов'язана із втратою сірої речовини у мозку, - британські вчені

Фото з відкритих джерел

Науковці зазначають, що втрата сірої речовини може збільшити ризик розвитку деменції у пацієнтів старшого віку

Науковці Оксфордського університету та Імперського коледжу Лондона заявляють, що втрата нюху і смаку під час зараження COVID-19, ймовірно, пов'язана із втратою сірої речовини у мозку. Відповідне дослідження опубліковане на платформі medRxiv і поки не пройшло рецензування. Про це повідомляє "Українська правда".

Науковці провели дослідження, проаналізувавши дані 782 пацієнтів, які зробили сканування мозку до початку пандемії, а згодом пройшли його ще раз. При цьому у період між першим та повторним скануванням мозку 394 пацієнти захворіли на COVID-19.

За результатами досліджень учені виявили, що COVID-19 мав значний вплив на мозок людей, які перехворіли. Спостерігалося зменшення кількості сірої речовини у ділянках головного мозку, які пов'язані з нюховою і смаковою системами та пам'яттю. 

На думку вчених, саме ці фактори вплинули на втрату нюху та смаку у пацієнтів.

Окрім того, науковці зазначають, що втрата сірої речовини в областях мозку, пов'язаних з пам'яттю, може збільшити ризик розвитку деменції у пацієнтів старшого віку в довгостроковій перспективі.

Раніше британські вчені з Оксфордського університету заявляли, що у людей, які перехворіли на COVID-19, схильність до психічних захворювань та інсульту більша, ніж у інших.