Усі вакцини від COVID-19 є ефективними проти штаму "Дельта", - Кузін

Ігор Кузін

РБК-Україна

За словами головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, вакцинація - єдиний шлях подолати коронавірусну хворобу та убезпечити себе від цієї інфекції

Усі схвалені вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19, які є на ринку, ефективні проти штаму "Дельта". Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає "Укрінформ".

“Цифри по ефективності вакцини різняться від одного типу до іншого типу. Більша частина країн, які оприлюднюють свої дані, кажуть про те, що вакцина однаково ефективна, в тому числі, і проти Дельта-штаму вірусу. Спостерігається незначне зниження ефективності, але воно варіює від 5-6% від заявленої ефективності вакцини. Тобто, якщо вакцина була ефективна на рівні 95%, то по відношенню до Дельта-штаму вона буде ефективна до 90%", - сказав Ігор Кузін.

Головний санітарний лікар також додав, що будь-яка вакцина яка є на ринку, в тому числі і українському, знижує не лише ризик захворіти, а й ризик госпіталізації, ризик смертності, внаслідок захворювання на коронавірусну інфекцію. "Тому вакцинація зараз єдиний шлях подолати коронавірусну хворобу і саме убезпечити себе від такої інфекції", - сказав він.

Кузін додав, що особливістю Дельта-штаму є те, що він швидко поширюється від людини до людини, і спричиняє велику кількість випадків, які потребують інтенсивної терапії і реанімаційних заходів.

Кузін нагадав, що в Україні зафіксовано два випадки інфікування штамом "Дельта".

"Ці випадки не пов’язані між собою, єдине, що їх пов’язує, що у тих людей, які захворіли, був досвід подорожі до тих країн, де зараз фіксується спалахова захворюваність саме Дельта-штамом", - сказав Кузін.

Нагадаємо, за словами інфекціоніста Ольги Голубовської, "індійський" варіант коронавірусу, офіційно виявлений в Україні, має ряд особливостей, наприклад, він заразніше інших штамів і ним частіше хворіють діти.