Впливове європейське видання різко розкритикувало Зеленського за закриття телеканалів, розправу над опозицією та корупцію

Фото з відкритих джерел

Видання пише, що в української влади на чолі з президентом Зеленським слова мало поєднуються з реальними справами

Впливове європейське видання The Brussels Times різко розкритикувало президента України Володимира Зеленського за заборону незалежних телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, незаконні санкції проти лідера опозиції - голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, а також провал боротьби з корупцією. Зокрема, про це йдеться у статті видання із красномовним заголовком "Європейські цінності — це не тільки вивішувати прапори ЄС" ("European values are not just about EU flags").

Впливове європейське видання пише, що в української влади на чолі з президентом Зеленським слова мало поєднуються з реальними справами. Більш того, вона займається "підміною понять", причому це перетворилося в норму поведінки ("Substitution of concepts has become a normal rule of politics").

Як приклад у статті згадується заборона телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, санкції проти лідера опозиції Віктора Медведчука без суду і слідства, нехтування правами інвесторів і те, що замість боротьби з корупцією українська влада пішла війною на великий та середній бізнес.

"Боротьбу з корупцією підмінили війною проти великого і середнього бізнесу, принцип рівних умов в оподаткуванні замінили посиленням податкового тягаря, судову систему, як підкреслила ПАРЄ, замінили рішеннями Офісу президента і ще кількох чиновників, цільові фонди Заходу на боротьбу з COVID-19, як і раніше, витрачають не за призначенням, а все разом це має ознаки корупції", - йдеться в статті.

Також The Brussels Times пише і про неповагу до прав іноземних інвесторів. А як приклад наводить кричущий випадок, коли рейдери захопили компанію TIU, чиї власники інвестувала в українську "зелену" енергетику 65 мільйонів доларів США.

Впливове ЗМІ Європейського Союзу дивується, як в українських політиків вистачає совісті просити у Заходу грошей, зброю і політичну підтримку і при цьому руйнувати власну економіку. Як приклад наводять законопроект з поправками до Податкового кодексу, з попередженням, що "якщо податковий закон, який був поданий до парламенту, приймуть, то сумарне оподаткування бізнесу буде найвищим у світі".

А загалом така політика призводить до того, як пояснює The Brussels Times, що "інтеграція української та європейської економік буде "помножена на нуль" зусиллями українських чиновників".

До речі, з плином часу таких небезпечних сигналів з боку Заходу стає все більше. Так, Верховний комісар ООН з прав людини засудив заборону телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, підкресливши, що такий крок не відповідає міжнародним стандартам у сфері прав людини.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів. При цьому у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам у сфері прав людини.