Вперше в Україні одній людині пересадили серце і нирку одночасно

Фото з відкритих джерел

Операцію провели у вівторок, 23 листопада, в Інституті серця

Трансплантацію одразу двох органів одночасно одній людині провели вперше в Україні. Про це повідомила засновниця Всеукраїнської платформи донорства IDonor Ірина Заславець, інформує "УНН".

"Наші лікарі вперше в Україні пересадили одночасно серце і нирку одній людині. Такого вони ще не робили. Також маємо ще два "вперше". Вперше донор був у приватній клініці. І вперше печінку трансплантовано у клінічній лікарні "Феофанія", - повідомила Ірина Заславець.

Операцію провели у вівторок, 23 листопада, в Інституті серця. Симультанна трансплантація (трансплантація двох органів одночасно) розпочалася о 18:00 і тривала до півночі. Спершу лікарі пересадили серце, потім - нирку.

Пацієнтом був 52-річний киянин Всеволод. У 16 років у нього відмовили нирки, відтоді він перебував на гемодіалізі. Замісна ниркова терапія та супутні патології негативно вплинули на серце.

"Серце Всеволода було вкрите кальцієм. Клапан і тканини закам’яніли. Таке серце могло перестати битися будь-якої миті", - повідомила Ірина Заславець.

Новини за темою: Цього року в Україні вже провели понад 150 операцій із трансплантації нирки

Також вона додала, що донор загинув через інсульт. Його рідні підписали усі необхідні документи і попросили не розголошувати деталей. У нього вилучили печінку, нирки і серце.

Зазначається, що печінку трансплантували 59-річному чоловіку з Київщини, який чотири роки жив із діагнозом "цироз".

Нагадаємо, наприкінці вересня у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова вперше за 20 років провели посмертну трансплантацію рогівки ока.